خبرها

جديترين خبرهاي دنياي گردشگری

دوچرخه سواری در زمستان و سینوزیت

دوچرخه سواری در زمستان و سینوزیت

انجام ورزش دوچرخه سواری بسیار مفرح است. ولی در فصل سرد مشکلات خاص خود را دارد که البته با پوشیدن لباس مناسب فصل می توان از مشکلات خاص این فصل محافظت کرد.

از نکاتی که هنگام رکاب زدن در هوای سرد باید رعایت شود استفاده از پوشش مناسب و گرم در وضعیت جوی نامناسب است. همچنین برای بهتر دیده شدن در وضعیت جوی نامساعد رکابزنان باید از نوارهای شبرنگ برروی لباس خود استفاده کنند تا برای وسایل نقلیه دیگر قابل دید باشد.

همچنین استفاده از تایر های مناسب و عاج دار در زمستان موجب می شود که هنگام تمرین، برف و گل و لای مسیر ها بیش از حد به تایر ها نچسبد.

اگرچه این تایرها در زمین خشک مانع از تند رفتن می شود ولی در برف مشکلی پیش نمی آورد.

رکاب زدن در هوای سرد زمستان دلنشین است مخصوصا که از حشرات مزاحم طبیعت خبری نیست ولی مشکلات دیگری که سلامت بدن را به خطر می اندازد می تواند ازاین لذت بکاهد. از جمله این مشکلات آبریزش بینی، حجم ادرار بیشتر، منقبض شدن راه های تنفسی و سینوزیت است.

رکاب زنان باید در هوای برفی و بارانی در حد امکان خود را بپوشانند و هنگامیکه در اثر فعالیت زیاد عرق می کنند، به آهستگی بدن خود را سرد کنند زیرا دمای بالای بدن و به سرعت سرد شدن در وضعیت جوی نامساعد سبب بروز سرما خوردگی و مشکلات دیگر می شود.

از جمله مشکلات دیگر رکاب زدن در هوای سرد بروز سینوزیت است که معمولا هنگام رکاب زدن تشدید می شود اما اگر رکابزنان مسئله پوشش را به خوبی رعایت کنند با این بیماری هم می توان مقابله کرد.

در هر ورزشی آسیب دیدگی هایی در بدن به وجود می آید اگرچه نمی توان جلو این معضل را گرفت اما می توان تا حد امکان این آسیب دیدگی هارا کم کرد در ورزش دوچرخه سواری جایی حساس تر از صورت وجود ندارد به همین خاطر باید به آن توجه بیشتری داشت.

از جمله راه حل های موجود برای محافظت از صورت استفاده از دستمال سر ویا ماسک های ورزشی می باشد.

به گفته پزشک فدراسیون دوچرخه سواری در مورد آسیبی که ممکن است پاها را تحدید کند، اگر پوشش مناسبی داشته باشیم مشکلی پیش نمی آید. ولی در این خصوص سینوزیت ها بسیار آسیب پذیر هستند و باید به شدت از صورت مراقبت کرد.

برای آگاهی از کلاس های آموزشی تضمینی دوچرخه سواری اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

There are no products