خبرها

جديترين خبرهاي دنياي گردشگری

پرورش ورمی کمپوست- قسمت اول

پرورش ورمی کمپوست- قسمت اول

حتما شما هم به فکر استفاده ی مفید از زباله های تولیدی خود افتاده اید؛ راهکارهایی که وجود دارد تولید بیوگاز و استفاده از کرم ورمی کمپوست است.

شما می توانید از شرکت های معتبر هر کیلوگرم کرم را با مخلوط کود حیوانی بسته ای حدود 35000 تومان بخرید و سپس کسب و کار خودتان را راه بیندازید.

ورمی کمپوست ماده ای است که از بازیافت زباله های خشک و تر به دست می آید. هر چند فرهنگ جداسازی زباله ها هنوز در جامعه ی شهرنشین رواج نیافته است و به همین ترتیب حتی زباله های مفید هم که معروف به طلای سیاه می باشند، نیست و نابود می شوند؛ اما در این میان افرادی به عنوان کارآفرین از خود خلاقیت نشان داده و با خوراندن زباله ها به تعدادی کرم به ظاهر بی مصرف این مواد را به کود آلی تبدیل می کنند تا جایگزین کودهای شیمیایی و حیوانی شده و محصولات سالم تری مهمان سفره ی ما شود. پس همان طور که می بینیم، این کرم ها آن قدر ها هم بی مصرف نیستند.

این کرم ها تقریبا از هر زباله ای می توانند استفاده کنند اعم از فضولات حیوانی، زباله های کشاورزی، زباله های جنگلی و زباله های شهری.

هر کدام از موارد ذکر شده شامل مواردی می شود که در زیر بیان می کنیم:

فضولات حیوانی شامل مدفوع گاو، گوسفن، بز، برخی طیور و ماکیان. البته بهتر است از فضله ی مرغ به دلیل اسیدی بودن و مدفوع اسب به دلیل ویروسی بودن استفاده نکنید.

زباله های کشاورزی شامل برگ ها، شاخه ها، زباله ی سبزیجات، تفاله ی نیشکر، سبوس (به جز شلتوک) و …

زباله های جنگلی شامل تراشه های چوب، پوست، خاک اره و خرده برگ های جنگل. که به وضوح روی زمین جنگل ها یافت می شود و برای کارآفرین های خلاق آماده است.

و در آخر زباله های شهری را توضیح می دهیم که شامل زباله های خانگی هم می شود؛ از جمله کاغذ باطله، پارچه های کتانی، مواد غذایی و …

!حواستان باشد که از زباله های خطرناک بیمارستانی استفاده نکنید!

پرورش ورمی کمپوست- قسمت اول- گروه گردشگری ماناسلو

اگر به این موضوع علاقه دارید و می خواهید بیشتر بدانید، در قسمت های بعدی با ما همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

There are no products